5 maart 2010
Dit raakt kant noch wal, de kantjes eraf lopen, geen kant op kunnen, kant en klaar, aan de andere kant en iemand van kant maken. Kant heeft veel spreekwoordenmakers geïnspireerd. En al die uitspraken zijn ergens wel van toepassing op het vertrek van Agnes Kant. Alsof haar naam zich wreekt.
Hoe dan ook: dit is geen politiek weblog en ik ben geen journalist. Dat betekent in de eerste plaats dat ik gewoon kan zeggen dat ik altijd SP heb gestemd. Maar dit jaar zweefde ik vooralsnog, inderdaad vanwege Agnes. Ik weet wel dat het partijprogramma niet is veranderd. Toch haak ik af als de lijsttrekker van ‘mijn’ partij niet wordt gehoord, terwijl ze toch heel hard praat. Haar passie past niet bij politiek. Een schrijver, muzikant of schilder mag zich rustig aanstellen, maar bij een politicus scoort de rust. Bevlogenheid ja (Femke), doordraven nee.
In de tweede plaats kan ik hier als tekstschrijver beter over taal praten dan over politiek. En wel over de lezersvraag die Rob Oostenrijk van Rob+Petit mailde: waarom heet een etage een ‘verdieping’ terwijl het een verhoging is? Goeie. Ik heb geen idee.
Desalniettemin: het is maar hoe je het bekijkt. Als je op de bovenste etage staat, is alles onder je wel degelijk een verdieping. En nog een leuk feitje: het woord ‘begane’ van begane grond, bestaat niet volgens de Van Dale. Laten we daarom in elke lift BG vervangen door GV (gelijkvloers) en achter verdieping zetten we: /verhoging. Afgesproken?